TEDARİK DERGİSİ

AHŞAP MALZEME

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız: “Kaliteden tüm çalışanlarımız sorumlu”

Mayıs 03
09:59 2016

Kastamonu Entegre’nin bu yıl ilkini düzenlediği Kalite Zirvesi, Nisan ayında İstanbul’da gerçekleşti. Bu yıl için sadece Kastamonu Entegre’nin Türkiye’deki fabrikalarını kapsayan zirvede Kalite Çember Çalışmaları, Sürekli İyileştirme Proje Çalışmaları ve 6 farklı kategoride sunulan öneriler Türkiye’deki fabrika ve merkezi birimlerden gelen katılımcılara sunuldu. Zirvenin gelecek yıl Kastamonu Entegre’nin yurtdışındaki fabrikalarını kapsaması hedefleniyor.

Kastamonu Entegre’nin 2014 yılında başlattığı Toplam Kalite Yönetimi temel eğitimleri ve pilot uygulamaları, 2015 yılında devam eden eğitimlerle desteklenerek bu yıl itibarıyla fabrika içerisinde Kalite Çember Çalışmaları ve Lokal Temsilci Belirleme Yarışmalarına dönüştürüldü. Yarışmalar kapsamında en iyi Sürekli İyileştirme Proje Çalışmaları ve önerileri seçildi.

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız: “Kaliteden tüm çalışanlarımız sorumlu”

Kastamonu Entegre kalitesini zirveye taşıdı

Kastamonu Entegre’nin belirlediği İSG, çevre, ürün kalitesi / müşteri memnuniyeti, maliyet düşürme / verimlilik gibi 6 kategoride belirlenen çarpıcı öneriler Kalite Zirvesi’nde beyaz ve mavi yakalı çalışanların bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Kalite Çember Çalışmaları içinde Kastamonu Entegre’nin Tarsus Fabrikası’na dair yapılan çalışmalar problem çözme metodolojisi ve katkı açısından en başarılı çalışma olarak değerlendirilirken Adana Fabrikası ve Kastamonu MDF Fabrikaları’nın çalışmaları çok az puan farkı ile ikinci oldu.

Kastamonu Entegre’nin kalite yolculuğunu pekiştirecek çalışmaları şirket içinde ve sektördeki tüm fırsatlarla değerlendirdiklerine vurgu yapan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız: “Kaliteden tüm çalışanlarımız sorumludur; Kastamonu Entegre olarak dileğimiz, bize yüksek katkılar sağlayacak ve gelişmemizi sürekli kılacak iyileştirme çalışmalarının tüm fabrikalarımızda hız kesmeden devam etmesi ve bu çalışmaları motive edecek Kalite Zirvesi’nin ileriki yıllarda yurtdışı fabrikalarımızı da içine alarak üst sınıf firmalarda olduğu gibi geleneksel hale dönüşmesidir” dedi.

Benzer Konular

Yorumlar