TEDARİK DERGİSİ

KAPI

Bilka Kapı “Ahşap Kompozit Kapı İşine Ciddi Yatırım Yapıyoruz”

Temmuz 03
01:02 2015

Bilka Kapı “Ahşap Kompozit Kapı İşine Ciddi Yatırım Yapıyoruz”

Bilka Kapı Satış Pazarlama Müdürü Bülent Kütükoğlu’nu Katıldıkları Yapı Decor Ankara Fuarında Ziyaret Ettik 

Yapı Decor Ankara Fuarına katılma amacınızı ve fuardan beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Bilka 18 yıllık geçmişi olan bir firma. Yerimiz Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde. 2008 Yılında Ahşap Kompozit Kapı işine girdik. 2008 Yılından bu yana fuarlara katılıyoruz.

Daha çok İç Anadolu’dan ve bize yakın illerden gelecek olan, özellikle kapı ile ilgili talepleri karşılamak istiyoruz. Fuara katılmamızın en önemli nedeni ahşap kompozit kapılarımızı tanıtmak.

Bilka Kapı

Yeni bayilikler veriyor musunuz?

2015 Ocak’ta başladık bayilik tesis etmeye. Kompozit kapıda daha önce bayilik sistemimiz yoktu, müteahhitlik bazında satışlarımız vardı. Şu anda Türkiye’de 10 bayimiz oldu. Bu sene sonuna kadar 30 civarında bayi yapmayı hedefliyoruz.

bilka kapı

Fuarda sergilediğiniz yeni ürünler var mı?

Yeni ürün olarak melamin kapılarımız var. Bu sene Tüyap İstanbul Kapı Fuarında da sergilemiştik. Avantajları, yine kompozit kapımızdaki gibi kasa pervaz kompozit sistem. Yüzeyi 6 mm MDF, bunun üstünde melamin kaplama yapıyoruz. Diğer mevcut kompozit kapımızda da 2 mm PVC üzerine PVC folyo kaplıyoruz. Aradaki fark bu. Kasa pervaz sistemi aynı, sadece yüzeydeki kaplama değişiyor.

bilka Kapı

Fuarda PVC panel kapılarımızı da sergiliyoruz. PVC doğramalarımız var, bu konuda da üreticiyiz. Alüminyum kapılarımız var. Alüminyum ve PVC kapılarında daha çok yurtdışına satışlarımız var. Türkiye içinde henüz o kültür gelişmedi. Dolayısıyla Avrupa’da Alüminyum kapılar ve PVC kapılar dış kapı olarak kullanılıyor. Ama Türkiye’de henüz o kültür yok. Yavaş yavaş onu da oluşturmaya çalışıyoruz. Şu anda burada kompozit kapı olarak iki çeşidimiz var; melamin ve ahşap kompozit kapılar. Ama PVC panel kapı dediğimiz zaman o iç kapı olmadığı için onu söylemiyorum. Bunlar ağırlıklı olarak yurtdışına sattığımız kapılar. Ama iç piyasada kullandığımız % 90 kompozit ve melamin kapılar.

Bilka Kapı

Kapılarınızın özelliklerinden, farklarından bahseder misiniz?

Bizim şu anda Türkiye’de kompozit kapıda tek rakibimiz Ado Kapı. Dolayısıyla rekabet şansımız yüksek ve her geçen gün kalitemizi artırıyoruz. Yeni modeller eklemeye çalışıyoruz. Çok değil, 3-5 sene içerisinde kompozit kapının Türkiye’de çok iyi bir yere geleceğinden hiç şüphemiz yok. Bu işe de ciddi yatırım yapıyoruz.

Bilkapen

Kapı konusunda bayilikleri kimlere veriyorsunuz?

Tabi ağırlıklı olarak PVC ve kapı üreten firmaları tercih ediyoruz. Çünkü PVC bayiliği olan bir firmanın bir inşaat geçmişi vardır. İnşaat ile ilgili müşteri portföyü vardır, gerek perakende gerekse proje bazında. Dolayısıyla onlarla ilişkiye geçiyoruz. Daha hızlı yol almak için, daha hızlı hedef kitleye ulaşabilmek için böyle bir tercihte bulunuyoruz.

BilkaKapı

Hangi şehirlerde bayileriniz var?

Şu anda Ankara, Bursa, Şanlıurfa, Adıyaman, Suruç, Batman, Karabük, Kastamonu, Kütahya ve Kayseri’de bayiliklerimiz var.

Bilka Kapı

Bilka Kapı

Bilka Kapı

Bilka Kapı

Bilka Kapı

Benzer Konular

Yorumlar